אום רשרש

הודעת שגיאה

  • Strict warning: Declaration of openlayers_layer_type_virtualearth::options_form() should be compatible with openlayers_layer_type::options_form($default = Array) ב-ctools_plugin_load_includes() (שורה 480 מ-/home/maslular/public_html/sites/all/modules/ctools/includes/plugins.inc).
  • Strict warning: Declaration of openlayers_layer_type_yahoo::options_form() should be compatible with openlayers_layer_type::options_form($default = Array) ב-ctools_plugin_load_includes() (שורה 480 מ-/home/maslular/public_html/sites/all/modules/ctools/includes/plugins.inc).
  • דגל אנגלי על אום רשרש
  • אום רשרש  אילת
  • פסל אום רשרש

אום רשרש

תחנת המשטרה הבריטית הדרומית ביותר בה הניפו חיילי חטיבת הפלמ"ח את דגל הדיו בסיום מלחמת השחרור. נוסח המברק שנשלח מאום רשרש על ידי משחררי אילת ביום 10.03.1949: "העבירו לממשלת ישראל: ליום ההגנה, בי"א באדר, מגישות חטיבת הנגב, פלמ"ח וחטיבת גולני את מפרץ אילת למדינת ישראל". שתי החטיבות התקדמו במקביל על פי הוראת בן גוריון במסגרת מבצע עובדה, חטיבת פלמ"ח נגב הקדימה את חטיבת גולני בהגיעה למפרץ אילת. אברהם אדן (ברן) היה מ"פ הכח שירד עם הג'יפ הראשון מכייון ההרים למפרץ. בדרכם הם ערכו תצפית והבחינו כי הבקתות נטושות, ברן טיפס על התורן והניף את דגל הדיו. להמשך הסיפור שתי גירסאות, הראשונה טוענת כי הדגל אולתר על ידי פועה, מזכירתו של יגאל אלון וזו העבירה אותו לידי החטיבה עם צאתם למבצע. לעומת זו השניה המספרת כי החיילים עצמם אילתרו את הדגל משנוכחו כי אין ברשותם דגל להניף.

העיר אילת

אילת עיר התיירות והנופש של ישראל הוכרזה רשמית במעמד של עיר בשנת 1952 ובה רק 275 תושבים. בשנת 2010 מונה העיר כ-50,000 תושבים. מרביתם מועסקים בענף המלונאות והתיירות המצוי בתחרות עזה אל מול הערים השכנות עקבה וטאבה, המתפתחות בקצב מהיר ומתחרות על כיסו של התייר האירופאי. ראשית דרכה של אילת כעיר נמל לראש מפרץ אילת וכשער הדרומי של מדינת ישראל, כיום אילת היא עיר תיירות משגשגת המושכת מאות אלפי תיירים מהארץ ומחוצה לה.
מאת: 
יוני שטרן
Like it
2
I visited here
5

תגובות