נחל שחמון

הודעת שגיאה

  • Strict warning: Declaration of openlayers_layer_type_virtualearth::options_form() should be compatible with openlayers_layer_type::options_form($default = Array) ב-ctools_plugin_load_includes() (שורה 480 מ-/home/maslular/public_html/sites/all/modules/ctools/includes/plugins.inc).
  • Strict warning: Declaration of openlayers_layer_type_yahoo::options_form() should be compatible with openlayers_layer_type::options_form($default = Array) ב-ctools_plugin_load_includes() (שורה 480 מ-/home/maslular/public_html/sites/all/modules/ctools/includes/plugins.inc).

נחל שחמון

אורכו של נחל שחמון הוא ארבעה קילמוטרים, ואגן הניקוז שלו הוא מהר אסא ורמת יותם, אל תוך אילת, שם הוא מנקז את מי הגשמים של שכונת שחמון (הקרויה על שמו) ונשפך לים. ממוצע הגשמים בנחל הוא 22 מ"מ בשנה, והוא יבש רוב השנה. בנחל ניתן למצוא מגוון צמחים ובע"ח כגון: שיטים, דקלים, תפוחי סדום, ריסנים, נחשים, לטאות, פרפרים וחרקים אחרים, ציפורים יעלים וכו'. הנחל מושפע תמידית ע"י האדם משום שהוא חוצה את אילת. ההשפעות העיקריות של האדם על הנחל נובעות מניקוז מיים לנחל, פסולת המגיעה מהעיר, הכנסת חיות מבויתות וכניסה יומיומית לנחל לצורכי פעילות פנאי וספורט.

טבע עירוני

אתר טבע עירוני הוא שטח הנועד לשיקום ושימור מערכת טבעית בתוך גבולות העיר לטובת מיתון מפגעים סביבתיים, חינוך ופנאי לתושבי העיר. נחל שחמון הוכרז כאתר טבע עירוני ב2009 ע"י היחידה לאיכות הסביבה אילת אילות בסיוע ותמיכת המשרד להגנת הסביבה. האתר משמש את תושבי העיר להליכות וטיולים קצרים, פעילויות חוץ של בתי ספר וארגוני נוער שמשתמשים בנחל לצורכי חינוך וחיבור לטבע ולסביבת העיר
מאת: 
עידן שטרק, צוות החברה להגנת הטבע אילת
Like it
0
I visited here
2

תגובות