מקדש הנמרים בבקעת עובדה

הודעת שגיאה

  • Strict warning: Declaration of openlayers_layer_type_virtualearth::options_form() should be compatible with openlayers_layer_type::options_form($default = Array) ב-ctools_plugin_load_includes() (שורה 480 מ-/home/maslular/public_html/sites/all/modules/ctools/includes/plugins.inc).
  • Strict warning: Declaration of openlayers_layer_type_yahoo::options_form() should be compatible with openlayers_layer_type::options_form($default = Array) ב-ctools_plugin_load_includes() (שורה 480 מ-/home/maslular/public_html/sites/all/modules/ctools/includes/plugins.inc).
  • דמות נמר
  • מקדש הנמרים
  • מקדש הנמרים
  • דמות נמר

מקדש הנמרים בבקעת עובדה

מקדש הנמרים הוא אתר עתיקות בבקעת עובדה, מראשית התקופה הכלכוליתית (אלף החמישי לפני הספירה) ובו אזור מקודש עם אבנים ניצבות ומתחם המתאר 17 דמויות של נמרים. חוקרי האתר פירשו את דמויות בעלי החיים כנמרים בגלל הזנבות המורמים כלפי מעלה, למעט חיה אחת השונה בתיאורה, זנבה קצר ופונה כלפי מטה, ולחיה קרניים ישרות ומקבילות. המקום כולו שימש כמקדש עבור נוודי בקעת עובדה הקדומים במשך כ-300 שנה ברצף.

הנמר

הנמר הינו טורף יחידאי המשתייך למשפחת החתוליים. נמרים בוגרים מתקיימים בצפיפות אוכלוסיה נמוכה ביותר ובאים במגע עם בני מינם אך ורק לצורך רבייה וטיפול בצאצאים. הנמר מגיע לבגרות מינית בגיל שלוש שנים ובתקופת החיזור משוטט הנמר הזכר על פני שטחים בחיפוש אחר נקבות. הנמר היה מאז ומעולם אימתם של יושבי המדבר מהסיבה הפשוטה שנמר יוצא לצוד ומסוגל "לחסל" עדר שלם. העדר הוא פרנסתו של הנווד והוא לא יכול להרשות לעצמו איום קיומי. נוודי המדבר ראו בנמר איום אסטרטגי, והקדישו לו שורה של פתרונות, כולל תפילות וכנראה פולחנים.
Like it
5
I visited here
0

תגובות