מערכת המים בתל באר שבע

הודעת שגיאה

  • Strict warning: Declaration of openlayers_layer_type_virtualearth::options_form() should be compatible with openlayers_layer_type::options_form($default = Array) ב-ctools_plugin_load_includes() (שורה 480 מ-/home/maslular/public_html/sites/all/modules/ctools/includes/plugins.inc).
  • Strict warning: Declaration of openlayers_layer_type_yahoo::options_form() should be compatible with openlayers_layer_type::options_form($default = Array) ב-ctools_plugin_load_includes() (שורה 480 מ-/home/maslular/public_html/sites/all/modules/ctools/includes/plugins.inc).

מערכת המים בתל באר שבע

המערכת התת-קרקעית לאגירת מים בתל באר שבע היא אחת ממפעלי המים הגדולים והמשוכללים שהוקמו בתקופת הממלכות יהודה וישראל. מערכת זו הבטיחה אספקה שוטפת של מים לתושבי העיר. מערכות מים כאלו נמצאות גם בחצור, במגידו, בירושלים ובגזר. מערכות אלו מאופיינות ביקר לתרבות העירונית של ימי הבית הראשון והם מעידים על רמת הפיתוח העירוני ומעמדם המיוחד של אותם מרכזי מנהל.

המערכת התת-קרקעית כוללת ארבעה חדרי אגירה, כאשר רוחבם כ-3 מ' ואורכם 5-7 מ'. גובה החדרים והמעברים ביניהם משתנה בתחום של 3.5-5.5 מ'. הגישה למערכת היא באמצעות פיר שלאורכו בנויות מדרגות ומנהרה קצרה החצובה בסלע. במהלך שנת 2003 בוצעו במקום פעולות שימור על מנת לאפשר מעבר בטוח של מבקרים במקום.
מאת: 
שחר רומם פלד
Like it
0
I visited here
0

תגובות