מל"ש אילת

הודעת שגיאה

  • Notice: Undefined variable: section_title ב-maslulari_tuor_site_node_view() (שורה 54 מ-/home/maslular/public_html/sites/all/modules/maslulari/features/maslulari_tuor_site/maslulari_tuor_site.module).
  • Strict warning: Declaration of openlayers_layer_type_virtualearth::options_form() should be compatible with openlayers_layer_type::options_form($default = Array) ב-ctools_plugin_load_includes() (שורה 480 מ-/home/maslular/public_html/sites/all/modules/ctools/includes/plugins.inc).
  • Strict warning: Declaration of openlayers_layer_type_yahoo::options_form() should be compatible with openlayers_layer_type::options_form($default = Array) ב-ctools_plugin_load_includes() (שורה 480 מ-/home/maslular/public_html/sites/all/modules/ctools/includes/plugins.inc).
  • צולם על ידי נועה שלום, ש"ש במל"ש אילת
  • צולם על ידי אופיר יהושפט, חיילת בת גרעין רכזת אילטבע

מל"ש אילת

מרכז לימודי שדה של החברה להגנת הטבע באילת
שעות פתיחה: 
כתובת: איזידור 612, סמטת מואב, אילת.
טלפון: 
naamaf@spni.org

מל"ש אילת הוא אחד מבין מרכזי לימודי שדה של החברה להגנת הטבע, הפרוסים ברחבי הארץ. המל"ש הדרומי פועל בתוך אילת כיחידת הדרכה העוסקת בנושאים של סביבה, חברה וקהילה. מטרת הפעילות היא לחשוף את תושבי הקהילה לנושאים סביבתיים, להגביר את זיקתם לאזור ולטבע, כמו גם לפתח מנהיגות מקומית שתעסוק בנושאי שמירת הטבע באזור. צוות המל"ש, מורכב ברובו מש"שנים, אשר הינם מתנדבי שנת שירות, שדחו את הצבא בשנה בעת סיום התיכון, ועוסקים בהתנדבות בארגון מסוים, כמו החברה להגנת הטבע. צוות המל"ש כולל גם שני בני גרעין בפרק משימה, ורכז/ת הדרכה בוגר/ת. באילת, המל"ש פועל כשלוחה של בית ספר שדה אילת בתוך העיר. הצוות כולו מוכשר להדרכה ולעבודה קהילתית, ועוסק בתחומים מגוונים הקשורים בנושאים אלו, בשיתוף עם עיריית אילת וגופים נוספים.

פעילות קהילתית

מל"ש אילת פועל במגוון תחומים בנושאי סביבה וטבע, בשיתוף עם הקהילה האילתית. מדריכי המל"ש שותפים במסגרות בלתי פורמאליות מטעם העירייה ברחבי העיר, ומתנדבים ומדריכים במתנ"סים כגון יעלים, קולייר, ארגון בראשית, שומרי המפרץ, וארגון נטע. כמו כן, צוות המל"ש עוסק בהדרכת הטיולים השנתיים של בתי הספר היסודיים באילת, כמו גם טיולי משפחות בסופי שבוע לקהילה המקומית. פן נוסף בפעילות נוגע לים – וכולל בתוכו הדרכות שנירקול, עיסוק באתר הכרית, והעברת הרצאות צוללים במצפה התת ימי. הצוות אף נכנס לבתי הספר האילתיים לשם שיעורי חינוך סביבתי בנושאים שונים, כמו למשל מעגל המים בערבה, צפרות וכדומה. במהלך השנה, המל"ש לוקח חלק באירועי שיא עירוניים, ומקיים אירועים במל"ש עצמו הפתוחים לקהילה. בשטח המל"ש גינה קהילתית, המטופחת על ידי הצוות כמו גם על ידי פרויקט 'גננים בקהילה'.

ארגון אילטבע

ארגון הנוער הסביבתי אילטבע הוקם במרץ 2014, לאחר שנבנה ותוכנן במשך כשנה, ומתופעל על ידי צוות מל"ש אילת. בארגון זה חברים חניכים מכיתות ג'-ט', שהופכים לאחר מכן למד"צים המדריכים בעצמם את חניכי התנועה. החניכים נפגשים לפעילויות אחת לשבוע בימי שלישי, לרוב בואדי שחמון או במל"ש עצמו. מטרת הארגון לפתח זיקה ואהבה לסביבה דרך חוויות, למידה, והתנסות. כמו כן, מושם דגש על חיבור לעיר אילת ועל פעילות אקטיביסטית וחברתית. בפעילויות, הנושאים סובבים בעיות סביבתיות באזור אילת והערבה, כמו גם ערכים קבוצתיים ואישיים, וכוללים משחקים רבים והפעלות. מספר פעמים בשנה, יוצאים החניכים לטיולים באזור הערבה הדרומית, ונחשפים גם בפעולות מיוחדות למקומות שונים ברחבי האזור. אילטבע זהו פרויקט הדגל של מל"ש אילת, המגלם בתוכו את כלל מטרות הפעילות של המל"ש והחברה להגנת הטבע באילת בכלל.
מאת: 
נועה שלום, ש"ש במל"ש אילת
I visited here
0
Like it
0

תגובות