כיכר המייסדים

הודעת שגיאה

  • Warning: Invalid argument supplied for foreach() ב-maslulari_tuor_site_node_view() (שורה 44 מ-/home/maslular/public_html/sites/all/modules/maslulari/features/maslulari_tuor_site/maslulari_tuor_site.module).
  • Strict warning: Declaration of openlayers_layer_type_virtualearth::options_form() should be compatible with openlayers_layer_type::options_form($default = Array) ב-ctools_plugin_load_includes() (שורה 480 מ-/home/maslular/public_html/sites/all/modules/ctools/includes/plugins.inc).
  • Strict warning: Declaration of openlayers_layer_type_yahoo::options_form() should be compatible with openlayers_layer_type::options_form($default = Array) ב-ctools_plugin_load_includes() (שורה 480 מ-/home/maslular/public_html/sites/all/modules/ctools/includes/plugins.inc).
  • כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

התמונה צולמה בסיור שהיינו עם כל הכיתה ובו הסברנו על כיכר המייסדים שהוא היווה חלק מאוד משמעותי וגדול במושבה ומהווה חלק מאוד גדול בהכרתה של העיר שלנו כיכר המייסדים ובאר המים המושג הגיאוגרפי שלהם הוא שטח פתוח שמשמר את העיקרון והצורך לשמר את ההסטוריה של המושבה ותמיד לזכור מה היינו ולמה נהפכנו ממושבה קטנה לעיר גדולה תעשייתית ומפותחת. מושג: שטח פתוח שמשמר בתוכו את העיקרון והצורך לשמר את ההיסטוריה של המושבה וזה מיוחד בכיכר המייסדים. שטח פתוח- מכונה גם כשטח ירוק, הוא על פי רוב שטחים ציבורים המתוחזקים בידי הרשות המקומית. תרומתם לחיי העיר רבה, והיא גודלת ככל שהעיר גודלת. תפקידו מגוון: בידור בילוי מנוחה ופעילות ספורט. לאחר שנתגלה כי מקור המים בו השתמשו הפלחים הערבים מזוהם מפגרי בקר אשר הושלכו למימי הירקון, החליטו שלושת המייסדים כי המשימה הראשונה שלהם תהיה לחפור באר מים חדשה. יהודה ראב שכר קבלן שחפר באר לעומק 24 מטרים, שם נתגלו לבסוף מים. עם בניית הבאר תושבי הכפרים הערבים מסביב החלו להשתמש בה לצד החלוצים. הערבים כינו את הבאר "ביר –שוע" וייעצו שהמים הראשונים יינתנו לנשים כסגולה לפריון. באר מים- או באר היא מבנה מלאכותי שנוצר בחפירה או בקידוח במטרה להעלות מי תהום מן האקוויפר התת-קרקעי אל פני השטח. המים יכולים להישאב מתת-הקרקע בכלי קיבול (כמו דלי) הקשור לחבל, באנטיליה (שהיא מתקן שאיבה עשוי שרשרת נעה, שאליו מחוברים כלי קיבול למים) או, כנהוג בעולם המודרני, במשאבה. כמו כן קיימות בארות ארטזיות שמהן מופקים מים ללא הפעלת כוח חיצוני.
מאת: 
שון סיידוף, קרולינה שקולניק, הילה סודרי, תלמידי מגמת גיאוגרפיה תיכון ברנר פתח תקווה
Like it
0
I visited here
0

תגובות