יער צ'רצ'יל (יער בית קשת)

הודעת שגיאה

  • Strict warning: Declaration of openlayers_layer_type_virtualearth::options_form() should be compatible with openlayers_layer_type::options_form($default = Array) ב-ctools_plugin_load_includes() (שורה 480 מ-/home/maslular/public_html/sites/all/modules/ctools/includes/plugins.inc).
  • Strict warning: Declaration of openlayers_layer_type_yahoo::options_form() should be compatible with openlayers_layer_type::options_form($default = Array) ב-ctools_plugin_load_includes() (שורה 480 מ-/home/maslular/public_html/sites/all/modules/ctools/includes/plugins.inc).
  • נוף כללי של יער בית קשת
  • האנדרטה על שם ווינסטון צ'רצ'יל
  • חניון נופש פעיל ביער בית קשת

יער צ'רצ'יל (יער בית קשת)

יער בית קשת קרוי על שם קיבוץ בית קשת שהוקם במזרחו של רכס הרי נצרת עלית . יער בית קשת נקרא גם יער כסולות מפני שהוא נמצא סמוך לבקעת כסולות. בעיקול הדרך מוצב קיר בולט שקצהו העליון מעוגל, אנדרטה, המנציחה את ראש ממשלת אנגליה וינסטון צ'רצ'יל.

הסטוריה של יער בית קשת

יער בית קשת קרוי על שם קיבוץ בית קשת שהוקם במזרחו של רכס הרי נצרת, בשולי יער פארק של אלוני תבור, בין בית-הספר החקלאי "כדורי" למושבה הותיקה אילניה (סג'רה). המתיישבים, בוגרי תנועת-הנוער "המחנות העולים". אנשי הפלמ"ח יסדו, לראשונה, יישוב שאנשיו מגוייסים. בעקבות בית-קשת הוקמו היאחזויות פלמ"ח נוספות , אשר תפסו שטחים חיוניים לשליטה במרחב, ויצרו בסיס מוצק למאבק מול ערביי ארץ-ישראל ושכנותיה. התורכים ששלטו בארץ קטעו את העצים שהיו ביער וכרתו אותם על מנת להפעיל את רכבת הקטר. יער בית קשת נקרא גם "יער צ'רצ'יל" והכסף לנטיעתו נתרם על ידי יהודי בריטניה לזכרו של וינסטון צ'רצ'יל. יער בית קשת נקרא גם יער כסולות מפני שהוא נמצא סמוך לבקעת כסולות. בעיקול הדרך מוצב קיר בולט שקצהו העליון מעוגל, אנדרטה, המנציחה את ראש ממשלת אנגליה וינסטון צ'רצ'יל.

רקע היסטורי על ווינסטון צ'רצ'יל

סר ווינסטון צ'רצ'יל נולד ב30 בנובמבר בשנת 1874,היה אחד מגדולי מנהיגי בריטניה במאה ה-20,הוא היה ממונה לראש ממשלת בריטניה בין השנים 1940-1945ובין השנים 1951-1955. לאחר הפלישה לצרפת במלחמת בזק שהביאה בושה לכוח הבריטי ועקב עזיבתו של נוויל צ'מברליין עלתה מפלגתו של צ'רצ'יל לשלטון וכך החל צ'רצ'יל להוכיח כי הוא הגוף הכי מתאים למעמד זה, הוא הצליח לכבוש ולשמור על שטחים ותרם הרבה לבריטניה, בזכותו היא הייתה נחשבת לאחת מהמעצמות החזקות שנשארו עליונות במהלך המלחמה. לאחר שמונה שנים כראש ממשלמת בריטניה החל צ'רצ'יל בעשיית סדר אחריי המלחמה הקשה ושוב הוכיח את עצמו כמנהיג דגול בעל תובנות רבות. בנוסף לכל צ'רצ'יל ידוע כאחת הדמויות החזקות והמבוססות ביותר בזמן המאה ה-20 ואפילו קיבל פרס נובל על ספרי ההיסטוריה שכתב. "יער צ'רצ'יל"- הקרוא על שמו של סר ווינסטון צ'רצ'יל נקרא כך בעקבות בקשתם של יהודי בריטניה שבזכות תרומתם נינטע היער.

צמחיית יער צ'רצ'יל בית קשת

יער צרצ'יל הידוע בשמו הנוסף יער בית קשת, נושק לעיר נצרת ונמצא באיזור הר דבורה. ביער יש צמחיה מגוונת המשתרעת על שטח של כ-25,000 דונם. היער מורכב מאלונים עתיקים, עצי אורן, ברוש, עצי שיזף, אלה אטלנטית, עוזרר וכן חלקת עצי ארז. עצי אלון התבור ביער הם שריד ליער גדול של עצים אלה שכיסה בעבר שטח גדול בצפון ארץ ישראל. יער זה נפגע בתקופת השלטון העות'מאני שהשתמש בעצי היער בעת מלחמת העולם הראשונה כחומר בעירה להסקת הקטרים ובניית מסילות רכבת בחזית הדרומית. את היער מלווה צמחייה עשירה של תת-יער פרחי כלניות, צבעונים ופרחים נוספים. בנוסף עצי האורן בצדי יער בית קשת הם לא טבעיים וקק"ל נטעו אותם
מאת: 
מרים אופרין, בלה ברודסקי, מאי כהן. תלמידות תיכון שרת נצרת עילית
Like it
0
I visited here
0

תגובות