חוף חשמל על הגל

הודעת שגיאה

  • Strict warning: Declaration of openlayers_layer_type_virtualearth::options_form() should be compatible with openlayers_layer_type::options_form($default = Array) ב-ctools_plugin_load_includes() (שורה 480 מ-/home/maslular/public_html/sites/all/modules/ctools/includes/plugins.inc).
  • Strict warning: Declaration of openlayers_layer_type_yahoo::options_form() should be compatible with openlayers_layer_type::options_form($default = Array) ב-ctools_plugin_load_includes() (שורה 480 מ-/home/maslular/public_html/sites/all/modules/ctools/includes/plugins.inc).

חוף חשמל על הגל

חוף 'חשמל על הגל' ממוקם מצפון לנמל אילת, בסמיכות לחיל הים אילת. החוף פתוח לציבור ללא תשלום והוא מציע מגוון רב של פעילות ספורט ימי. בחוף מתקני רחצה לנוחיות הנופשים.

חוף החשמל

חוף חשמל על הגל מציע לנופשים בחוף אטרקציות ספורט ימי בנוף עוצר נשימה של הים האדום. החוף ממוקם מדרום לחוף חיל הים בצמוד לחוף החשמל הפתוח. בעבר, היה שייך חוף זה לחברת החשמל אך היה נטוש ומוזנח. בשנת 2002 רשות הנמלים הציע את החוף למכרז. ליאור ומור כהן קיבלו אישור להפעלת החוף מהחברה לפיתוח חוף הנמל ומיד החלו בעבודת ניקיון ושיפוץ לנוחות הנופשים. על שם החוף אומר ליאור "כשהיינו צעירים במקום להגיד חבל על הזמן היינו אומרים חשמל על הגל" וכך השם תפס, במיוחד כשבדיוק אז נולדה ביתו גל. עם השנים האטרקציות בחוף התרבו ולצידן ניתן למצוא אווירה של חופש ושלווה ממש כמו בסיני.

השפעת האטרקציות הימיות על הסביבה הימית

חוף 'חשמל על הגל' לצד תנאי נופש ושלווה, מציע אטרקציות ימיות לנופש. לספורט הימי יש צדדים חיוביים ושליליים. הספורט הימי הוא מצד אחד מאפשר מגוון פעילויות לנופש באילת, אך מצד שני, פעילות ימית זו פוגעת בסביבה.דליפה למי הים עלולה להיווצר בעת מילוי הדלק בסירות הממונעות. גם במקרה של פגיעה במנוע מצב הדליפה עלול לפגוע בחיי הים. רעש מנועי הסירות העוברות ליד השוניות פוגע גם הוא בחיי הים.קיימת גם פגיעה פיזית בשונית על ידי בני האדם. בשנירקול או בצלילה אנשים נחשפים ליופי בשונית ולעיתים בוחרים לאסוף פריטים מהשונית, דבר הפוגע בה. פגיעה נוספת היא בעקבות דריכה על שוניות. גם פגיעה פיסית של הסירות בשונית יגרמו לפגיעה בה.

התרומה הכלכלית של החוף

אילת היא עיר תיירות. כעיר תיירות זקוקה אילת לאטרקציות רבות כדי למשוך תיירים רבים ככל האפשר. לאילת ייחוד מול ערי תיירות אחרות והוא השילוב של אקלים מדברי חם וים קר. אנשים רבים הבאים לנפוש בחופי אילת מחפשים אטרקציות המשלבות כניסה לים. הספורט הימי הוא אטרקציה מרכזית לתיירים, המשלבת פעילות ימית רגועה ופעילות אקסטרים. פעילויות הספורט הימי בחופים מציעות מקומות עבודה למקומיים רבים ברובם אוהבי ים. מגוון העבודות רב וכולל ניהול החוף, עובדי ניקיון ושמירה, עובדי בר וחוף, מדריכי ספורט ימי ומשכירי ציוד.

אטרקציות ספורט ימי באילת מיטיב או פוגע?

אין ספק שהאטרקציות מספקות את הנופשים ונותנות אפשרויות לבילוי בים, הספורט הימי מגדיל את מס' האטרקציות בעיר, מאפשר לחוות חווית אקסטרים בנופים מיוחדים. אך, קורות לא מעט תאונות בשימוש בספורט זה, הפגיעה בשוניות עלולה להיות משמעותית וניכרת לאורך שנים הנגרמת הן ע"י המתרחצים והן ע"י הסירות והמנועים.יש למצוא דרכים כדי למנוע את הסכנות, הזיהום והנזק לשוניות. כבר היום יש מקומות שמשתמשים במנועי 4 פעימות המונעים דליפות דלק לשונית וכן מנועים אלה פחות רועשים. לאחרונה חוקקו חוקים המגבילים תנועה חופשית במרחב הים, וכן מגבילים במהירויות השייט. למניעת פגיעה בשוניות, הן מסומנות ע"י מצופים. בנוסף לפעילות הקיימת. היינו מצפות להעלות את המודעות של הנופשים לסכנות להן השונית נחשפת כאשר הם מבלים בים.
מאת: 
גל כהן, מלינה סימנר מגמת גאוגרפיה כתה יא' מעלה שחרות
I visited here
0
Like it
0

תגובות