השרון

איזור: 

אזור השרון נמצא במערבה של ארץ ישראל, ומשתרע בין נחל הירקון בדרום ונחל תנינים בצפון.
בניבים הכנענים העתיקים משמעות השם "שרונה" הוא יער. אזור השרון היה מכוסה ביער עבות, בעיקר אלוני תבור עד המאה ה-19. במפות בריטיות מסוף המאה ה-19 מופיעים יערות בשרון, פעילות כריתה אינטנסיבים בראשית המאה ה-20 שינו את נוף האזור.
השרון הוא חלק ממישור החוף הארצישראלי, מצפון לו נמצאת יחידת הנוף של מישור חוף הכרמל, ומדרום לו נמצא מישור החוף הדרומי (הקרוי גם "חוף פלשת").
גבולו המזרחי של השרון במורדות הרי שומרון, וגבולו המערבי הוא הים התיכון.

אתרים במרחב

אזור התעשייה "רמת סיב" נמצא באזור המזרחי של העיר. שמו ניתן לו עקב ריבוי מפעלי הסיבים ששכנו במקום בעבר. מאותה סיבה, אחד הרחובות הראשיים באזור התעשייה נקרא "הסיבים". אזור התעשייה משתרע על שטח של כ-2,000 דונם ופועלים בו כ-800 חברות ועסקים. אזור תעשייה זה הוא השלישי בהיקפו בפתח תקווה, אחרי קריית אריה וסגולה.בין החברות הפועלות בקריית מטלון ניתן למנות את בזק בינלאומי, ניו פארם, ECI, פורשה ישראל ושטראוס גרופ.ניתן לראות כי חלק גדול מהאזור משמש היום למשרדי הנהלות של חברות גדולות וכמעט לא נותרו בו מפעלים. לאחרונה התפתח בקריית מטלון מתחם בילוי ונפתחו בו פאבים, בתי קפה ומסעדות רבות.
אזור תעשייה סגולה פתח תקווה
אצטדיון המושבה במהלך משחק ביתר ירושלים מול מכבי חיפה 15.02.16
האצטדיון ממוקם בצפון פתח תקווה על כביש הגישה הראשי לעיר. אצטדיון המושבה הוא אחד ממתקני הספורט המובילים בארץ כיום:. האצטדיון החמישי בגודלו בארץ ישראל. חשיבותו באה לידי ביטוי בכך שהוא משמש לקיום משחקי ידידות ומשחקי טורנירי גמר עד גיל 21 בינתיים. האזור משמש את קבוצות הדגל של העיר: מכבי והפועל פתח תקווה לאימונים. האימונים השותפים לקבוצות הבוגרים. שתי קבוצות אלה משחקות בליגת העל. סמוך לאצטדיון נמצא מתחם נוסף המשמש את הקבוצות הצעירות יותר. בניית האצטדיון הושלמה ב- 2011 , ועל פי התכונית של העיריה ושל המנהלים של שני הקבוצות הוקם אצטדיון חדיש ומשוכלל.
הרפואה לבריאות הנפש.
הרפואה לבריאות הנפש.
בית זרח ברנט
בפינת הרחובות שטמפר ובר-כוכבא, עמד אחד מבתיה היפים של המושבה - ביתו של זרח ברנט. הבית נבנה לראשונה מלבנים שלובנו מחול ועפר, עבודת הליבון נעשתה על ידי כל בני הבית. מלאכת הבניה עצמה ויסוד הקירות נעשו על ידי בנאי ערבי. עם סיום הבניה חלה זרח ברנט בקדחת קשה. בחורף החל הגג לטפטף ונאלצו לחזק את היריעות כדי שגשם לא יחדור. הגג היה שטוח וכביש מחול ותבן. הבית כלל חדר אחד והתגוררו בו בהמות ואנשים. החורף הקשה הביא לעזיבת המקום וזרח ברנט חזר ללונדון למסחר. בשנת 1885 חזר ברנט לפתח-תקוה והפעם בנה בית אבן. לאחר סיום הבנייה הביא את בני משפחתו וסידר חגיגה כחנוכת ביתו החדש.
גבעת הדקלים, אתר היסטורי שממקום בעיר רחובות לזכר התימנים שהגיעו מהצפון ושתלו על הגבעה דקלים.
גן הכושר הדר גנים
התמונה צולמה בגן ההליכות והכושר הדר – גנים, בעיר פתח תקווה . אנשים אשר באים ומתאמנים . זמן ובילוי גם ללא צורך לשלם ... שימוש קרקע זה מתבסס על זה שבאו כן ליידי ביטוי , לטובת הציבור , החחשבו בהם , יכולים לטייל , והכל ללא עלות . זה מקום פתוח לקהל הרחב , מקום פתוח עם אוויר , מקום שמאפשר לאנשים להגיע ללא בעיה ולעשות פעילות גופנית . אנשים שומרים על המקום , על איכות הסביבה . מתקנים לחצר ומתקני כושר ציבורים הפכו בשנים האחרונות לטרנד, ואין זה מפליא כיוון שהם מספקים מענה מוצלח לקהל הרחב מגיל 14 .

עמודים