הבית הערבי בקיבוץ גניגר

הודעת שגיאה

  • Strict warning: Declaration of openlayers_layer_type_virtualearth::options_form() should be compatible with openlayers_layer_type::options_form($default = Array) ב-ctools_plugin_load_includes() (שורה 480 מ-/home/maslular/public_html/sites/all/modules/ctools/includes/plugins.inc).
  • Strict warning: Declaration of openlayers_layer_type_yahoo::options_form() should be compatible with openlayers_layer_type::options_form($default = Array) ב-ctools_plugin_load_includes() (שורה 480 מ-/home/maslular/public_html/sites/all/modules/ctools/includes/plugins.inc).

הבית הערבי בקיבוץ גניגר

הבית הערבי בקיבוץ גניגר, הוא מבנה אבן מהמאה ה– 19 והיה שייך למשפחת סורסוק. אריסי סורסוק השתמשו במבנה למגורים. לאחר רכישת אדמות העמק, שימש המבנה את ראשוני המתיישבים של הקיבוץ. בשנת 1922 הגיעו למבנה קבוצת הצעירים מדגניה ב' לגבעות של הכפר הערבי ג'נג'אר והתיישבו במקום. הבית הערבי שימש אותם כאסם תבואה ומחסן. במרוצת השנים הפך המבנה לחדר האומנות של הקיבוץ.

רעפי מרסיי

הבית הערבי בנוי מסלעי קירטון רך, שנחצב מההר הסמוך. גג המבנה מחופה ברעפי מרסיי. אילו הם רעפים מיוחדים ויקרים, בעלי התאמה איכותית בין שורות הרעפים עצמם. רעפי מרסיי ניתנים לזיהוי בקלות בזכות סימוני הלב המאפיינים את המפעל. שמו של הרעף אומנם נקרא מרסיי על שם נמל היציאה לשווקים, אך בפועל הוא יוצר בעיירה אלטקירש שבחבל אלזס חבל ארץ בגבול צרפת וגרמניה. בשווקים מוערף כיום רעף מרסיי בודד במחיר של 200 שקל ליחידה.
מאת: 
מעיין סודרי ורז יוסיפוביץ. בית הספר עמק מערבי בקיבוץ יפעת. בהנחיית רותם בן יהודה פירסט.
Like it
0
I visited here
0

תגובות