הבאר האנטילית זרעוניה, בנימינה

הודעת שגיאה

  • Strict warning: Declaration of openlayers_layer_type_virtualearth::options_form() should be compatible with openlayers_layer_type::options_form($default = Array) ב-ctools_plugin_load_includes() (שורה 480 מ-/home/maslular/public_html/sites/all/modules/ctools/includes/plugins.inc).
  • Strict warning: Declaration of openlayers_layer_type_yahoo::options_form() should be compatible with openlayers_layer_type::options_form($default = Array) ב-ctools_plugin_load_includes() (שורה 480 מ-/home/maslular/public_html/sites/all/modules/ctools/includes/plugins.inc).
  • הבאר האנטילית בנימינה
  • גלגל הבאר המשוחזרת  למשיכת מייכלי המים
  • מיכלי המים היורדים לבאר

הבאר האנטילית זרעוניה, בנימינה

באר אנטיליה היא מערכת לשאיבת מים מבאר. המים הנשאבים באמצעות כלי קיבול הנעים על פני מסילה, נשפכים לתעלה וממנה לבריכה המשמשת מקור מים להשקיה למטעים. את גלגל המסילה מניע גמל או בהמה אחרת.

באר אנטליה היא מערכת לשאיבת מים. באמצעות מסילות עולות ויורדות מתוך הבאר, אשר צמודים להן כדים או כלי קיבול אחרים למים.

כאשר הכלי מגיע למעלה, הוא מתהפך, והמים נשפכים לתעלה הבנויה וממנה הם זורמים לבריכה, המשמשת מקור להשקיית השדות והפרדסים. מערכות מעיין אלה פעלו מאז סוף המאה ה-19 ועם פיתוח המשאבות החדשות נפסק שימוש בשיטה זו . הסיור ללא עלות, מומלץ לתאם מראש עם אחראי המקום על מנת שיוכל לפתוח את חדר המכונות ולקבל הסבר נוסף. מומלץ לסייר סביב וליהנות משטחי פרדסים של עצי פרי ונוף המשקיף לים.
מאת: 
תלמידי כיתה ה', בי"ס אמירים בנימינה, מורה מלווה אתי ריווט
Like it
3
I visited here
0

תגובות