אתרי העיר נצרת

הודעת שגיאה

  • Strict warning: Declaration of openlayers_layer_type_virtualearth::options_form() should be compatible with openlayers_layer_type::options_form($default = Array) ב-ctools_plugin_load_includes() (שורה 480 מ-/home/maslular/public_html/sites/all/modules/ctools/includes/plugins.inc).
  • Strict warning: Declaration of openlayers_layer_type_yahoo::options_form() should be compatible with openlayers_layer_type::options_form($default = Array) ב-ctools_plugin_load_includes() (שורה 480 מ-/home/maslular/public_html/sites/all/modules/ctools/includes/plugins.inc).

אתרי העיר נצרת

נצרת היא עיר עם היסטוריה מפוארת. לעיר חשיבות דתית בינלאומית כאשר על פי המסורת ניתנה בה הבשורה למרים והדת הנוצרית קרויה על שמה של העיר בה גדל ישו ומשפחתו. בשנים האחרונות ועם ביקורו של האפיפיור, עברה העיר תנופת פיתוח מרשימה והפכה למוקד תיירותי משגשג. נצרת מלאה באתרים היסטוריים - דתיים ובסמוך אליהם עיר עתיקה עם שוק ואווירה מיוחדת במינה. כיום העיר מציעה למבקרים בה חוויה מרגשת, הכנסת אורחים למופת וחגיגה קולינרית עם טעמים מיוחדים. מחקרים וחפירות ארכיאולוגיות מוכיחים כי בתקופה הפרהיסטורית התגוררו בני אדם במערות באזור נצרת. הממצאים כללו שלדים שלמים, כלי אבן ושרידים של חיות כמו קרני אייל. אלו העדויות הקדומות ביותר הקושרות את נצרת לאזור בו החלה להתפתח התרבות האנושית. שנים רבות לאחר מכן ועל פי המסורת הנוצרית חיה משפחתו של ישו בנצרת שם הופיע המלאך גבריאל ובישר למרים על הולדתו. לאחר מכן נדדה המשפחה לבית לחם שם נולד, וחזרה לנצרת בה ישו גדל ועבד כנגר עד גיל 30 כתוצאה ממסורת זו הפכה נצרת למוקד משיכה למאמינים נוצרים מכל רחבי העולם המבקרים באתרים הנוצרים בעיר ובעקבות משפחתו וחייו של ישו. כיום נצרת היא העיר הערבית הגדולה בישראל ומרכז תיירותי, תרבותי וכלכלי חשוב. אלפי מבקרים מגיעים לעיר מדי שנה, ונהנים מחוויה רב חושית, ממיזמים תיירותיים ובעיקר מקסם מיוחד שגורם לכולנו להתאהב בה מחדש.

תיירות

נצרת ובעיקר העיר העתיקה שלה היא אחת הנקודות המיושבות הוותיקות וההיסטוריות בצפון. ההיסטוריה של נצרת משתלבת כיום עם פריחה תיירותית שאין כמוה באף עיר אחרת באזור הגליל התחתון. מאז שנת 2000 מתעוררים בעיר מיזמים תיירותיים רבים, שופצו בתים והפכו למלונות בוטיק ובתי הארחה, נפתחו מסעדות חדשות על ידי דור צעיר שחזר לנצרת אחרי שהתנסה בקולינריה ישראלית ובינלאומית. סיור בסמטאות העיר העתיקה של נצרת הוא סיור שמחבר אותנו אל העבר, מקשר אותנו להווה של חיים משותפים ללא קשר לדת או למורשת ומשקף לנו גם עתיד, שבו נוכל לחזור וללמוד עוד על העיר המסקרנת הזו. הסיור הזה עובר בין התחנות החשובות בעיר העתיקה של נצרת, הוא מתאים למשפחות ולהולכי רגל וניתן בכל שלב לחזור אל נקודת היציאה, כיכר המעיין, היא הכיכר הראשית של העיר העתיקה. בכל שנה החל מאמצע דצמבר ועד סופו נערכת העיר וחוגגת את חג המולד. יחכו דוכנים עם קישוטי חג מולד, מזכרות ומטעמים מעשה ידי אנשי העיר. לא כדאי להחמיץ.

כנסיית הבשורה

כנסיית הבשורה נחשבת לאחת הכנסיות הקדושות ביותר בעולם. מיקום הכנסייה נמצא במרכז העיר בו היה בית מרים אמו של ישוע במפלס התחתון של הכנסייה נמצאה מערת מרים, המערה שהתגלה המלך גבריאל ובישר לה כי היא עתידה לשאת ברחמה את המשיח . הכנסייה נבנתה ב427 לספירה . הכנסייה הוקמה בתקופה הביזנטית, היא נבנתה מאולם תווך גדול ומדרום נמצא מנזר קטן . כאשר הגיעו הצלבנים הם מצאו את המקום הרוס . טנקראד נשיא הגליל, בנה מחדש את הכנסייה ופיאר את המראה מקודמו בעל ממדים מרשמים הכנסייה כיום : כנסיית הבשורה היא מהגדולות והמרשימות במזרח התיכון . במרכזו התחתון של כנסיית הבשורה נמצא אזור חשוך ששומר על אווירת מסתורין, המפלס העליון מעביר למבקר את עוצמת האדריכלות ,כיפת פרח השושן המהווה את מקור האור ומסל את תיאורה של מריה הקדושה . כנסיית הבשורה מהווה חווית תיירות רוחנית שתיירים נוצרים מהעולם רצויים לבקר בה .

כנסיית בית הכנסת

כנסייה יוונית קתולית השוכנת בשוק העירוני, במבנה אשר שימש בית הכנסת שהיה עתיק לפי המסורת, במקום זה נהג ישו ללמוד ולהתפלל, ובו הכריז בפני המתפללים כי הוא המשיח. בעקבות הכרזה זו הוציאו אותו המתפללים מהעיר וביקשו לדחוף אותו מראש הר, אך הוא קפץ אל העמק, וההר נודע כהר הקפיצה.

כנסיית יוסף הקדוש

היא כנסייה נאורומנסקית שהוקמה במתחם בזיליקת הבשורה ב1914. לפי מסורת מימיי הביניים, היא הוקמה במקום שבו שכנה הנגרייה של יוסף הקדוש, בעלה של הבתולה, ולפי גרסה מאוחרת יותר גם ביתו.

באר מרים

מעיין מרים או באר מרים הוא סביל (מתקן מים ציבורי) הנמצא בכיכר המעיין בעיר נצרת, ודרכו נבעו בעבר מימיו של מעיין סמוך. על פי אחת המסורות הנוצריות, נהגה הבתולה לשאוב מים במעיין ובו בישר לה המלאך גבריאל את בשורת הולדת ישו. מעיין מרים הוא המקום המפורסם ביותר בנצרת והפך לסמל של העיר. המעיין שימש את תושבי נצרת בתקופות הקדומות והפך לקדוש עם המסורת הנוצרית המקשרת את המקום עם הבשורה. המעיין נחשב קדוש גם למוסלמים שייחסו למים סגולות ריפוי. במרכז כיכר המעיין ניצב סביל (מתקן מים ציבורי) אליו נותבו מי המעיין בעבר. האזור שופץ בשנים האחרונות וכיום אין בו מים זורמים. במפלס שמעל הבאר ניתן לראות שרידים ארכאולוגיים הנשקפים מבעד חלונות שברצפת הרחבה.
מאת: 
לידור טל, אדיר וקשטיין, ליאור חודאק, רונן סלובודיאנסקי, אפי גולדמן.
Like it
0
I visited here
0

תגובות