אנדרטת אסון השריפה בכרמל

הודעת שגיאה

  • Strict warning: Declaration of openlayers_layer_type_virtualearth::options_form() should be compatible with openlayers_layer_type::options_form($default = Array) ב-ctools_plugin_load_includes() (שורה 480 מ-/home/maslular/public_html/sites/all/modules/ctools/includes/plugins.inc).
  • Strict warning: Declaration of openlayers_layer_type_yahoo::options_form() should be compatible with openlayers_layer_type::options_form($default = Array) ב-ctools_plugin_load_includes() (שורה 480 מ-/home/maslular/public_html/sites/all/modules/ctools/includes/plugins.inc).

אנדרטת אסון השריפה בכרמל

בחנוכה של דצמבר 2010 פרצה שריפה בפאתי היישוב עוספיא בעקבות רשלנות. השריפה נמשכה ארבעה ימים. השנה שקדמה לשריפה היתה יבשה מאוד ועד ליום השריפה לא ירדו גשמים, הקרקע היתה יבשה במיוחד ובאותו היום שררו תנאי שרב קיצוני עם רוחות מזרחיות יבשות, נתונים אלו הביאו להתפשטות השריפה במהירות. עם פרוץ השרפה נשלח אוטובוס סוהרים לחלץ את האסירים הלכודים בכלא דמון. האוטובוס נלכד באש ונשרף, ורוב נוסעיו נספו. לזכרם של 44 נספי השריפה ובהם סוהרים, שוטרים וכבאים הוקמה האנדרטה בסמוך לעיקול הכביש שבו נלכד אוטובוס הסוהרים.

צמחים לצד האנדרטה

באזור האנדרטה, נמצאים הצמחים הבאים המאפיינים את החורש הים תיכוני: לוטם מרווני ושעיר מותאמים לשריפות ולכן מופיעים הרבה. אלת המסטיק היא שיח רב שנתי ממשפחת האלתיים. הפרי נאכל על ידי ציפורים, אך לבני אדם גורם לשלשול. לא מומלץ. קידה שעירה היא שיח רב שנתי קוצני וסבוך ממשפחת הקטניות. הקידה השעירה פורחת באביב ומואבקת על ידי דבורים. חרצית עטורה היא צמח חד שנתי ממשפחת המורכבים שמאופיין בצבעו הצהוב העז. עלי החרצית מתכופפים בלילה ומזדקפים ביום. החרדל הינו צמח חד שנתי ממשפחת המצליבים. בעבר שימש כצמח מרפא וכיום כתבלין.
מאת: 
נעמה אופיר, שי כוכב ותמרה קיני התיכון לחינוך סביבתי כיתה י' מחזור ל"ח 2015
Like it
0
I visited here
0

תגובות