אזור התעשייה "רמת סיב"

הודעת שגיאה

  • Warning: Invalid argument supplied for foreach() ב-maslulari_tuor_site_node_view() (שורה 44 מ-/home/maslular/public_html/sites/all/modules/maslulari/features/maslulari_tuor_site/maslulari_tuor_site.module).
  • Strict warning: Declaration of openlayers_layer_type_virtualearth::options_form() should be compatible with openlayers_layer_type::options_form($default = Array) ב-ctools_plugin_load_includes() (שורה 480 מ-/home/maslular/public_html/sites/all/modules/ctools/includes/plugins.inc).
  • Strict warning: Declaration of openlayers_layer_type_yahoo::options_form() should be compatible with openlayers_layer_type::options_form($default = Array) ב-ctools_plugin_load_includes() (שורה 480 מ-/home/maslular/public_html/sites/all/modules/ctools/includes/plugins.inc).

אזור התעשייה "רמת סיב"

אזור התעשייה "רמת סיב" נמצא באזור המזרחי של העיר. שמו ניתן לו עקב ריבוי מפעלי הסיבים ששכנו במקום בעבר. מאותה סיבה, אחד הרחובות הראשיים באזור התעשייה נקרא "הסיבים". אזור התעשייה משתרע על שטח של כ-2,000 דונם ופועלים בו כ-800 חברות ועסקים. אזור תעשייה זה הוא השלישי בהיקפו בפתח תקווה, אחרי קריית אריה וסגולה.בין החברות הפועלות בקריית מטלון ניתן למנות את בזק בינלאומי, ניו פארם, ECI, פורשה ישראל ושטראוס גרופ.ניתן לראות כי חלק גדול מהאזור משמש היום למשרדי הנהלות של חברות גדולות וכמעט לא נותרו בו מפעלים. לאחרונה התפתח בקריית מטלון מתחם בילוי ונפתחו בו פאבים, בתי קפה ומסעדות רבות. לב המתחם נמצא במזרח אזור התעשייה, ב"יכין סנטר", שמרכז מספר רב של בתי קפה ומסעדות והקמתו נתנה תנופה רבה לעסקים מסוג זה. למעשה, המדובר בתוכנית כוללת של העירייה, לא לאפשר עוד בנייה לתעשייה, לנוכח העובדה שמבני מסחר ומשרדים רבים ניצבים ריקים באיזורי התעשייה השונים בעיר, ביניהם ברמת סיב. באגף ההנדסה של עיריית פתח תקוה אישרו השבוע כי המגמה כיום היא לשלב מגורים באיזורי תעשיה הוועדה המקומית הכינה תוכנית מפורטת להפיכת 54 דונם משטחי התעשייה בחלקו הדרום מזרחי של איזור רמת סיב, הגובלים בגבעת שמואל ובשכונת המגורים נוה עוז, לשטחים המיועדים למגורים.
מאת: 
דוד בגדסריאן, אור אוזן, תלמידי מגמת גיאוגרפיה ברנר פתח תקווה
Like it
0
I visited here
0

תגובות