השרון

אלון תבור  פארק השרון
קבוצת אלוני תבור גדולים ומרשימים. שריד ליער פרק השרון שהיה באזור.
תל זרור תמונת נוף כללי
תל זרור, הוא תל עתיק, בעל שתי פסגות סמוכות המופרדות על ידי שדה מעובד. התל נמצא מזרחית לשכונת בית אליעזר בחדרה, דרומית לנחל חדרה ובסמוך לשפך נחל יצחק.
אלוני תבור  אל חאפור
קבוצה של כ 10 אלוני תבור כבירי מימדים מוסתרת בתוך חורש אורנים דרומית מזרחית למחלף עירון בסמוך למחצב ורד
גינת עוזי חיטמן
מיקום : רחוב בזל. גן עוזי חיטמן נמצא בסמוך ל"קניון הגדול" של פתח תקוה, וליד שכונת אם המושבות. גינת עוזי חיטמן נפתחה בשנת 2005 בין הקניון הגדול לשכונת אם המושבות, מעבר לכביש ז'בוטינסקי ולגשר המיתרים, משקיף עליה בית החולים בילינסון.. הגינה המגודרת מכל הכיוונים היא בעצם פארק רחב ידיים עם שפע מתקנים ומרחבי דשא ירוקים. גולת הכותרת בה היא מתקני המשחקים המרשימים בצורה של טירה בת 4 קומות. מערכת סולמות וגשרים מחברת בין חלקי הטירה ומגוון מגלשות מפותלות.עוד בגינה, גשר חבלים חוויתי עם מגלשות, ואחריו טירה נוספת קטנה יותר. בצדי הטירות שני מבוכים, נדנדות, קרוסלות ועוד.
קריית המוזיאונים
במרכזה הגיאוגרפי של העיר פתח תקווה נמצא אחד ממכלולי התרבות, המורשת והריאות הירוקות הייחודיים והמרשימים בערי גוש דן - קריית המוזיאונים. קריית המוזיאונים מהווה מתחם של ארבעה מוזיאונים בתוך גן ציבורי נאה ומטופח. המתחם כולל את היחידות הבאות: • מוזאון פתח תקוה לאמנות – בו מוצגות תערוכות בקשת רחבה של נושאים ממרחב התרבות הישראלי ובסוגיות אוניברסליות.
מתנ"ס עולמות ברחוב שולזינגר 10 בפ"ת הוא הגדול ביותר בעיר. המתנ"ס שמצוי בשכונת כפר גנים מציע פעילויות רבות. השנה הורחבה הפעילות בצורה משמעותית, וכמו כן קיימות שתי שלוחות נוספות של המרכז – אחת ברחוב פנחס חגין והשניה ברחוב י"ד הבנים. המרכז הקהילתי מציע בין היתר, חוגי בוקר וערב לילדים, נוער ומבוגרים. כמו כן מתקיימות הצגות, הרצאות וסדנאות העשרה במהלך השנים האחרונות פורח תחום ההתנדבות מתנ"ס עולמות. ועשרות מתנדבים כבר פעילים ותורמים רבות למתנ"ס ולקהילה. תנועות של"מ- שירות לאומי למבוגרים, מציעה מגוון רחב של משימות וכל מתנדב מוצא בעולמות את המתאים לו.
גן הקהילות
הגן נמצא באזור הגבול בין מרום גנים לשעריה. אזור זה ממוקם בחלק הדרומי של העיר על הכביש לנמל התעופה בן גוריון. הפארק היינו ייחודי ברמה בין לאומית .את אבני הבניין שלו יצרו תושבים בפועל. הפארק ישמש את תושבי העיר בפנאי והוא צויר בידי בתי האב הקיימים בעיר.
חטיבת "בן צבי" ממוקמת בשכונת עין גנים בפתח תקווה, היא סמוכה לפנימיית "גן ונוף" והיא נמצאת במרכז העיר.
חטיבת ביינים ברנר פתח תקווה
חטיבת ברנר ממוקמת בשכונת עין גנים בפתח תקווה, היא חלק מקריית חינוך הכוללת את תיכון ברנר. ובסמוך לה בית הספר היסודי "אמיר". היא נמצאת במרכז העיר.
חטיבת ביניים פיינשטין פתח תקווה
חטיבת פיינשטין ממוקמת בשכונת שעריה בפתח תקווה, היא חלק מקריית חינוך הכוללת את תיכון ברנר. ובסמוך לה מתחם גני ילדים. השכונה נמצאת בחלק המזרחי של העיר סמוך לכביש 40.

עמודים

Subscribe to השרון